Únor 2012

PACKING LIST,aneb co ne/sbalit ..

29. února 2012 v 12:24 | Lucy |  UK

Dnes jsem se dostala do fáze plánování,jak budu v pátek (den před odjezdem) balit,jelikož už se to tak nějak blíží:-D (což je trošku zlo,protože ještě před pár dny jsem si říkala: "Jóó,však v pohodě,ještě mám před sebou 17 dní,tak na co spěchat" a teď jsem si uvědomila,že za 4 dny frčím a vůbec nevím,co s sebou hahah.

Oblečení:
- 1x šaty
- 2x kalhoty
- 2x pyžamo
- 1x sukně/kraťasy
- 1x tepláky/legíny
- ponožky
- "x" triček
- 2x-3x mikina/svetr
- spodní prádlo,podprsenky
- bunda (jarní)
- 2x plavky
- 2x větší kabelka (jedna do letadla jako příruční zavazadlo)
- boty (crocs,tenisky,jarní kozačky,baleríny) - dilema s lodičkama?

Drogérka + stuff:
- kartáček,pasta
- sprcháč,tělové mléko
- make-up "stuff"
- hřeben
- lak na vlasy
- kulma,fén
- šampon/kondicioner
- odličovací voda/tampóny
- sluneční brýle
- deodorant/voňavka
- epilátor/žiletky
- léky
- manikúra
- bižuterka

Doklady,papíry:
- pas/OP
- pojištění
- zvací dopis/smlouva
- kontakt na rodinu,ambasádu,agenturu
- letenka
- řidičák
- hotovost
- jízdenka do PRG
- prázdné reference

Ostatní:
- mobil + nabíječka + kabel k PC
- diář,blog + propisky
- PC + nabíječka
- české recepty
- redukce do zásuvky
- dárky pro HF

Můj kufr je skoro větší než já,ikdyž si plánuju vzít co nejmíň věcí.. uvidím,jak to nakonec dopadne.
Kdyby jste ještě někdo na něco přišli,co mi tu chybí,budu ráda za každou radu. Úžasný

Nudím se nudím.. a tak píšu a píšu

27. února 2012 v 18:56 | Lucy |  UK
MISE ?!
Úřady,pojišťovny a doktoři!
Jejich úkolem je znepříjemňovat lidem životy..
Jejich tempo je vražedné!
Jejich protivníci jsou důchodci,plné čekárny a papírování!
.. Úředníci a doktoři z Kobry Brna 11 !

Vše kromě dvou doktorů a plné moci na poště vyřízeno! Nemůžu uvěřit,že za 5 dní odlítám.. Neviděla jsem ještě tolik lidí..

Každopádně se už nemůžu dočkat,ale na druhou stranu je mi tak nějak "ouzko" z toho,že tu všechny svoje kamarády a rodinu nechávám na dobu neurčitou..

Ale abych se tak nějak vrátila k tomu dnešku.. V 9 hodin ráno jsem vyrazila z domu s tím,že oběhnu rychle všechno co potřebuju (když jsem na úřadě byla minule v 9 hodin ráno,nikde nikdo) a pofrčím za kamarádkou.. ale co si blondýna neuvědomila bylo to,že je PONDĚLÍ,aneb úřední den haha!! Doktorka byla ještě OK,protože to jsem byla objednaná na určitou hodinu,ale pak to začlo.. ÚP - naprosto narvanej! Naštěstí,když člověk řekne,že se jde "jen" odhlásit,tak ho vezmou přednostně,protože jsou rádi,že se ho stát zbaví (mě osobně to dost pomohlo,jinak bych tam čekala snad 2 hodiny) a tak mě paní vzala za necelých 5 minut po tom,co jsem přišla.. No ale řeknu vám,že když jsem odcházela,vůbec to nebyly pěkný pohledy od lidí (včetně tmavších nepřizpůsobivých občanů),kteří tam čekali už například dobrou hodinu! Takže jsem se co nejrychleji sbalila a pelášila pryč,než mě ukamenují.

Dalším oříškem byla pojišťovna. Opět jsem si naivně myslela,že tam moc lidí nebude,ale opak byl pravdou - čekárna opět narvaná k prasknutí a tak mi nezbývalo,než vzít lístek a čekat,protože tady jsem (bohužel) žádnou úlevu neměla Nerozhodný Čekala jsem asi 15 minut,než jsem přišla na řadu,ale co,vem to čert,beru to jako trest za to,že jsem na ÚP strávila ani ne 10 minut Smějící se

Poslední tečkou na dortu byl pán,který kolem mě během 10 minut prošel asi 5x a pokaždé,když prošel,zopakoval "ZDAŘ BŮH" .. Po čtvrté už jsem to nevydržela a vyprskla jsem smíchy Smějící se .. pak už naštěstí přišla kamarádka a šlo se na kafe a dokoupit ještě pár drobností s sebou.

Co z toho plyne za ponaučení?

Nechoďte na úřad v pondělí/středu!

CHARITA

24. února 2012 v 21:15 | Lucy |  UK
Jelikož jsem nucena "vyšachovat" minimálně polovinu svého šatníku/drogerky a vůbec všeho,co doma mám,tak jsem se rozhodla všechny nové/skoro nenošené věci dát na charitu (ostatně jako každý rok). Alespoň se věci nevyhodí (stejně by mi to bylo líto a vím,že nakonec bych je někam schovala,jen abych je nemusela vyhodit) a poslouží někomu dalšímu,kdo to potřebuje.

Kdo by se měl zájem ke mě připojit a alespoň trošku tímhle gestem pomoct lidem v nouzi,můžete mě kontaktovat buď pod tímto článkem nebo napsat "zprávu autorovi".

"Pomalu" se chystám na odlet..

21. února 2012 v 20:01 | Lucy |  UK
Zase jednou nemám co dělat,tak sem "přihodím" pár novinek..

Jako obvykle jsem si e-mailovala s HM.. ale dnes jsem úplně koukala,co všechno si pro mě připravila:-)
Ve Finchley má "pár" známých s dětma,kteří mají taky Au-pair(ky),tak se trošku vyptávala a dvě z jejich kamarádek prý mají Au-Pair z ČR a SR a že by si na mě rády vzaly telefon a všechno mi tam úkázaly (btw. bydlí 2 min chůze ode mě).
Dál.. HM mi psala,že je moc ráda,že chci chodit do školy a hned mi poslala link na školu,kam chodí holky (prý jsou moc spokojený a je tam hodně Čechů) :-)))
A v neposlední řadě mi napsala: "We are starting to prepare for your arrival, and just getting some final touches made to your room to make it more comfortable for you."

Mám i pár nových fotek B+J a už se jich nemůžu dočkat!!!

Takže zatím jsem nadmíru spokojená,přesně jako na začátku,když jsem se s rodinkou seznamovala:-)

Co se týče samotnýho odletu a příprav,už mám SKORO vše hotovo (cestovní pojištění,letenka,jízdenky na bus,dárky,redukce,pár nezbytných věcí - drogérka),ale co mi chybí,tak jsou ještě 3 doktoři,kam jdu bohužel až příští týden,protože dřív volno nebylo (to je tak,když "někdo" vyřizuje věci na poslední chvíli),dál mi chybí odhlásit se z ÚP a pojišťovny a určitě ještě něco dokoupit (pokud si vzpomenu) - TAKŽE PŘEDEM DÍKY ZA RADY CO S SEBOU :-D

Čeká mě poslední víkend v ČR a hurááá pryč! :-)))

Nuda,nuda,nuda ..

15. února 2012 v 17:49 | Lucy |  UK
VŮBEC NIC SE NEDĚJE !

Co je tohle za blbý období,že se nikdo nikomu neozývá a vůbec nic se neděje?! Asi nějaká epidemie rodin,které si vybírají všechny ostatní národnosti,jen né češky a slovenky!:-D

Jinak abych tak shrnula všechno,co se v poslední době stalo/děje,aby tu bylo aspoň něco ke čtení (tak na 2 minuty :-D )... Ze včerejška na dnešek jsem měla doma dvě dítka (holčičky 4 a 7 let),které občas hlídám,takže jsem se zaručeně nenudila! Holky hrozně zlobily,hádaly se pořád mezi sebou a nechtěly poslouchat,no prostě hrůza! Ta menší,Sofča,je strašnej terorista a pořád něco dělá Kláře (té starší) .. když to člověk chvíli pozoruje,je to strašně vtipný,nemluvě o jejích hláškách:-D

Jelikož už od rána foukal šílenej vítr,chvíli svítilo slunko,chvíli bylo zataženo,pak zase chvíli sněžilo,chvíli pršelo,tak jsem dopoledne zůstaly raději doma a hrály hry (karty Hello Kitty a anglický pexeso),protože se obě holky učí anglicky už od mala.
V poledne jsem holkám uvařila pórkovou polívku a začala jsem dělat palačinky (holky chtěly vidět,jak je obracím ve vzduchu) haha,mám prý jedno velký PLUS:-)
Kolem 13.hodiny jsme dojedly,mimochodem Klárka (7) si 2x přidávala polívku,snědla 5 obrovských palačinek a Sofča (4) snědla 3!! Strašně jim prý chutnalo,tak mi prý za tak dobrej oběd pomůžou umýt nádobí a uklidit:-D
Odpoledne se počasí trošku umoudřilo,tak jsme šly se psem na procházku a stavěly jsme sněhuláka,což holky aspoň na chvíli zabavilo,ikdyž předtím pořád prostestovaly,že ven prostě jít nechtějí.
Později si pro ně přijela babička a odvezla je domů,tím můj závratný článěk končí a na fotce se můžete pokochat těma ďáblíkama!


Úřad - pojištovna - CA

9. února 2012 v 12:08 | Lucy |  UK
Jak již napovídá název článku,bláhově jsem si myslela,že si dnes ve městě všechno v klidu vyřídím a budu mít už konečně pokoj. A jak to dopadlo? Máte 1 pokus!!
ANO,vyřídila jsem si leda tak kulový a do města se můžu za 2 týdny vydat nanovo.

Takže,abych to trošku přiblížila.. Na ÚP jsem byla objednaná na 8,45 (dovedete si představit to vstávací utrpení a ještě k tomu kvůli úřadu?!). Přiběhla jsem samozřejmě jako obvykle na poslední chvíli,ale stihla jsem to. Uff. Slečna si mě zavolala,asi 2 minuty jsem jí vykládala,co se chystám dělat a že už mám vše kromě ÚP a pojišťovny vyřízené,pak mě zastavila a řekla,že mě dřív jak týden před odletem neodhlásí a že mám teda přijít až za 2 týdny. Tak říkám "Fajn,aspoň si vyřídím pojišťovnu". Samozřejmě jsem nevěděla,že u pojišťovny platí to samé (odhlásí mě nejvýše týden před odletem) a ještě jako BONUS musím přinést potvrzení z vyřazení evidence na ÚP. Slečna mi vrazila do ruky nějaký papír na vyplnění a mám prý přijít za 2 týdny,až půjdu z úřadu práce.. takže jediné,co jsem dnes vyřídila bylo to,že jsem zaplatila poplatek agentuře!! :-D

Tímto příspěvkem si gratuluji k vyřízení ničeho a zároveň doufám,že to alespoň někomu z vás ušetří cestu a vstávaní:-D Loučím se.

Dárky pro HF:-)

8. února 2012 v 11:47 | Lucy |  UK
Jelikož to mám už za pár,tak jsem trochu nakupovala dárečky:-) Pro kluky už všechno mám (kromě sladkostí),ale velkou záhadou se mi stal dárek pro host parents - zatím pro ně mám jen knížku o Brně a dál netuším (mamka navrhovala český sklo).
Uvítám nápady a zároveň sem přidávám fotky dárků pro:
Jamieho (3 yrs) - puzzle Krteček, omalovánky, pastelky, pexeso (česko-anglické)
Benjamina (5 yrs)- knížka (česko-anglická), omalovánky, pastelky, pexeso (česko-anglické,ale trošku těžší než pro Jamieho)
..a pro ještě nenarozenýho prcka komplet:-)A KONEČNĚ ... i dárky pro host parents uffff !!
Hodně dlouho jsem nemohla přijít na to,co koupit,ale nakonec mi poradila sestřenka,která dělala Au-Pair,jak v UK,tak v USA,takže jsem pro HF a HM nakonec vybrala společný dárky - knížku o Brně, velkou čokoládu a v neposlední řadě český broušený sklo .. tak doufám,že budou mít radost stejně jako já,když jsem dárky nakupovala:-)


Co vyřídit před odletem?

2. února 2012 v 18:55 | Lucy |  UK
Zdravím po krátké pauze..

Vy,co jste někdy byli v UK jako Au-Pair,potřebovala bych pár rad,prosím.
Co vše si vyřídit před odletem (úřady,pojištění etc.),jaký druh pojištění je nejlepší a jestli je lepší si jej dát na půl roku a pak prodloužit,banka,účet,jak vkládat výplatu na účet etc.. Budu vám vděčná za každou radu. Díky!