Leden 2012

MATCH - UK!!!

30. ledna 2012 v 21:03 | Lucy |  UK
I saw Claudia today she would love you to be their au pair! Let me
know if you would like to join this family! I will get all the forms this
week with photos etc ;)
MATCH !! :-))) Lepší rodinu jsem si opravdu přát nemohla.
O dva dny později ...
Slečna z CA mi volala,že už má i zvací dopis od rodinky a že se pro něj mám kdykoliv stavit,tak jsem tam celá natěšená včera nalítla a podepsala smlouvu:-)

MIMOCHODEM,VYBRALA JSEM SI RODINKU Z LONDÝNA-FINCHLEY,kteří mají 2 kluky a dalšího na cestě:-)

JUPÍÍÍÍ !!! 3.BŘEZNA se na dobu neurčitou stěhuju do UK! :-)))

Btw. Dnes se mi ozvala další rodina z USA (jak naschvál!!). Jsou z Portlandu,Oregon a maji 2 kluky (5 a 8 let). Všichni hodně sportují,ale často bych s nimi prý bývala doma sama (třeba i týden v kuse) protože rodiče jezdí často na služební cesty. Dokonce mi na skypu psala i jejich současná Au-Pair (ze Slovenska),tak jsem jí řekla,jak se věci mají..
Jen co jsem ráno otevřela e-mail a viděla,že se mi ozvala nová rodina z USA,jsem si v duchu říkala: "Prosím,ať to není žádná dobrá rodina!" :-D Protože se do UK na prcky už vážně moc těším a nechtěla bych to odříct. Naštěstí se mi moje přání vyplnilo a doufám,že to tak do odletu zůstane:-)

UK - další rodiny

25. ledna 2012 v 16:04 | Lucy |  UK
Dnes se mi Lois z Londýnské agentury ozvala s úžasnou nabídkou rodiny,jsem z nich opravdu nadšená:-)
Rodina se zná s mojí koordinátorkou z UK,což je další výhoda,bydlí v Londýně-Finchley.. Mají 2 kluky (3,5) a na cestě dalšího prcka,kterej se ma ukázat nějak kolem května,ale o toho se starat nebudu,pro něj mají "maternity nurse" na 3 měsíce,ale řekla jsem,že bych jí ráda pomáhala a učila se od ní. Dále jim 2x týdně dochází uklízečka na takové ty těžší práce,což je taky supr... dělala bych jen ty lehčí práce a uklízela po dětech. Všechno,co mi rodina o sobě napsala ( a že toho bylo - 3xA4 ) se mi okamžitě zalíbilo .. o fotkách ani nemluvím!! Kdyby jste viděli ty dva prcky,určitě by jste si je zamilovali stejně jako já:-))
Telefonát? ÚŽASNÉ! Mluvila jsem sice jen s HM,ale byla strašně příjemná,řekla,že mi se vším pomůže a že bude ráda,když mi bude moct pomoct s výběrem školy. Všechno mi do detailů vysvětlovala a několikrát mi chválila angličtinu (v pozadí byl slyšet HD,jak se smál,když mi mamča vyprávěla,jak kluci milují FIFU) :-D

Co se týče druhé HF,ti mi mají volat cca za 3/4 hodinky a už ZASE začínám být nervózní!!! Rodina bydlí v městečku asi půl hodiny od centra Londýna - Buckinghamshire. Tahle,druhá rodina,má jednoho chlapečka (5) a jsou u nich podobné podmínky jako u té předešlé rodiny,akorát u těchhle jsem dostala mnohem míň informací. Po telefonátu (který mi btw. připadal spíš jako výslech),jsem usoudila,že tohle nebude to pravé ořechové! CHYBĚLA JEN LAMPIČKA!

Budu čekat a doufat v POZITIVNÍ vyjádření první rodinky:)

NYC

23. ledna 2012 v 21:03 | Lucy |  USA
Pouze se s vámi chci podělit o skutečnost,že druhá rodina z USAů,se kterou jsem si psala,volala a která si se mnou btw. domluvila i další skype hovor,neměla ani tu slušnost mi odepsat (na 2 e-maily)..

PLÁN B aneb jede se do UK!

..rozhodla jsem se jet do UK a vzhledem k tomu,že od tam můžu odjed prakticky kdykoliv (v případě,že by se mi ozvala nějaká fajn rodina z US),tak se budu snažit odfrčet co nejdřív.. aspoň nebudu trčet tady a získám další AJ průpravu a zkušenosti Usmívající se

Connecticut

21. ledna 2012 v 10:39 | Lucy |  USA
Hi Lucy,
I am sorry it has taken me so long to write to you. It has been a busy week with a lot of things going on.
We REALLY enjoyed speaking to you, but we are going to match with an older au pair. It is not you at all -- you will be a FANTASTIC au pair. But we want someone who has experience with autism since Jack is very difficult.
I wish you a WONDERFUL year. A family will be very lucky to have you as their au pair!
Cathy

Tot vše,co k tomu říct.. ale aspoň měli slušnost odepsat.

TICHO

20. ledna 2012 v 19:35 | Lucy |  USA
Zase jsem o sobě pár dní nedala vědět,tak to teď hodlám krapet napravit,ale stejně vás asi zklamu,protože se nic moc zatím neděje Nerozhodný
Obě rodiny se jaksi odmlčely,takže vůbec nevím,co si o tom mám myslet. V úterý mi přišel poslední e-mail od NYC rodiny a to se chtěli o víkendu spojit na skypu,že jim mám napsat,kdy mám o víkendu čas,ale když jsem jim napsala,žádná odpověď se do teď nekoná.
Co se týče druhé rodiny z Connecticutu,ta mi odepsala na e-mail naposledy před 2 dny,takže jsem se vzhledem k mé časové tísni (úřady,pojišťovna etc.) rozhodla,že jim pošlu e-mail,jak to vidí a kdy se vlastně plánují rozhodnout,takže uvidím,jak zareagují... budu doufat,že to nevezmou nijak špatně,protože jsem jim v e-mailu vše vysvětlila a nakonc přihodila i ňáký ten JOKEÚžasný

FIRST CALL - CONNECTICUT

16. ledna 2012 v 17:33 | Lucy |  USA
Tak jsem dotelefonovala s druhou rodinkou z Connecticutu,mihli se tam 3 dítka,a ta 8mi-letá tam nakonec s námi zůstala a povídala si se mnou:-) Strašně milá rodinka.Jen mě mrzí,že jsem neviděla taťku a tu nejstarší (13),která je neustále zavřená ve svém pokoji,jak říká Cathy (ach ta puberta):-D
Jinak mají taky perfektního psa,jak říká Cathy (BIG BUT GENTLE),tak mi ho ukazovala přes webku,já jim ukázala našeho a už jsem frčely:-)
Když mi ukazovala malýho Tommyho,kterýmu teď budou 4 roky,úplně se mi do očí nahrnuly slzy (ani nevím proč),ale bylo to strašně fajn:-)

2. RODINA - USA

16. ledna 2012 v 15:20 | Lucy |  USA
Hned po včerejšku se mi ozvala další rodinka,tentokrát z Connecticutu - Easton a je to prý něco kolem hodiny vlakem do centra NYC. Mají 4 děti - 2 kluky a 2 holky (13,10,7 a skoro 4 roky).Ta starší pr hlídání téměř nepotřebuje,což je taky fajn. Jinak ten desetiletý chlapeček chodí do speciální školy,protože je autista,ale prý se to většinou projevuje jen v mluvení a chování k ostatním lidem,jinak úplně normální klučina:-) Mají taky prý psa (VERY BIG but gentle) :-D
Taťka pracuje v oblasti financí a mamka se věnuje charitě a vztahy mezi sociálníma vrstvama,což je docela zajímavý.
Měla bych prý svůj vlastní "apartmán" s malou kuchyňkou,ložnicí,obývakem a private vchodem + auto.
Uvidíme,uvidíme.. budem volat! :-)

FIRST CALL - NYC

16. ledna 2012 v 8:49 | Lucy |  USA
Takže hned po včerejším e-mailu s HF mi HM psala další,že by si ráda zavolala co nejdřív (buď hned včera v noci nebo dneska) a jelikož jsem neměla co dělat,souhlasila jsem s telefonátem hned na včerejší noc:-) Byla 1 hodina ráno,já úplně vyplivlá únavou,ale těšila jsem se.. ŠÍLENĚ! HM si mě přidala na skype a už to frčelo! Otázky typu,jak často řídím,jestli umím používat GPS,jestli umím plavat,co mě baví atd atd.. jestli jsem samostatná,že přes víkendy bych měla dům jen sama pro sebe nebo bych s nimi mohla jezdit do domu,který mají na pobřeží (cca 15 minut od domu). Jsou hodně aktivní,jezdi lyžovat,navštěvují přátele. Dneska ve 14,00 mě čeká second call,máme si poslat ještě nějaký fotky a vyměnit si info,tak doufám,že to bude stejně fajn jako včera!:-) Jsou opravdu úžasní a šíleně by mě mrzelo,kdybych nejela právě k nim!
Držte palec!

1. RODINA - USA

15. ledna 2012 v 21:46 | Lucy |  USA
Takže páni a dámové,je to tu!
1. rodinka z USA na obzoru... Už jsem opravdu přestávala doufat.. Po čtvrteční registraci do programu v UK,jsem byla naprosto smířená s tím,že poletím místo do USA,do UK. Ještě nebudu říkat HOP,dokud jsem nepřeskočila,ale nějaká naděje konečně svitla:-)

Teď něco málo o rodince.. Maminka žije sama se skoro osmiletou Lauren. Bydlí v NYC ( Bay shore),do centra NYC je to vlakem prý něco kolem hodiny,ale to mi absolutně nevadí:-) Jinak Au-Pair potřebuje od března - střídala bych se s tou stávající. Rodinka hodně cestuje,hodně navštěvují přátele,jezdí lyžovat atd. Maminka se domů z práce vrací až mezi 9-11 večer,takže bych byla s Lauren skoro celý den (6:00 - 8:00,zavést jí do školy a v 16,00 ji vyzvednout a hrát si s ní,dělat úkoly atd.),což je super:-)

Budu se průběžně hlásit:-)

UK - přihláška,první rodiny

13. ledna 2012 v 10:32 | Lucy |  UK
Právě mi volala slečna z CA (kam,jsem mimochodem včera posílala vyplněnou přihlášku do UK) a řekla mi,že pokud opravdu nechci čekat nejméně měsíc a déle na nějakou vhodnou rodinu (berte to s rezervou),rozhodla jsem se správně. Prý je teď rodin méně a nebo se skoro vůbec neozývají Au-Pairkám. Takže jsme společně posunuly datum odletu na APIA na srpen/září (to jich prý odlítá opravdu nejvíce).. Zároveň mi řekla,že příští týden se mi už jisto jistě ozve s nějakou nabídkou od rodiny a do konce února jsem fuč:-)

Hlasím se dnes podruhé:-) !!
Jak už jsem zmiňovala,včera jsem odeslala svoji vyplněnou přihlášku (UK) do agentury a před chvílí se mi ozvala 1. rodina! :-)
Sice se mi nezamlouvá,ale tady jde přece o princip:-))

1.rodina
Je to indická rodina,bydlící v centru Londýna,2 dětičky,ale měli úplně šílený rozvrh (jako například večeři v půl 4 odpoledne apod.) a dále chtěli zkušenou řidičku,která už někdy řídila v UK (stejně bych k nim asi nešla),protože,když už jedu do anglicky mluvící země,chci Brity.

2.rodina - OTŘESNÉ !!
Hned po téhle rodině,mi byla nabídnuta další - 3 děti (2,9,11) - auto k dispozici. Můžu děti do školy buď odvést autem nebo jít pěšky (cca 15 minut od domu) - central London,tak uvidím.. vypadají sympaticky,ale docela jsem se zhrozila nad tím úklidem (ne,že bych nebyla ochotná uklízet,ale tohle mi přijde jako otročení,tak se s nimi o tom zkusím pobavit) a ještě mě nehorázně zarazilo jejich náboženství - jewish,ale záleží na tom,jestli ho praktikují a do jaké míry. Poté mi ještě zaslali nějaké doplňující info a tím si podepsali ortel:-D .. stálo tam,že se svojí Au-Pair nehodlají moc často jíst u jednoho stolu,že je to uráží ( a co mi říkala kamarádka,takový lidé spíš berou svoje Au-Pair jako služky a s takovými nesedí u stejného stolu!)
Každopádně moje CA koordinátorka mi říkala,že už měli 3 Au-Pair a že tu poslední po 3 měsících HM vyhodila,ale nechtěli říct proč.. zajímavé!!! Sice se mi to zdálo divné,ale chtěla jsem si s nimi aspoň napsat nebo zavolat,abych si byla jistá.. Hovor byl tedy domluvený na 17. hodinu našeho času,přičemž rodina nezavolala.. 2 dny na to,mi psali e-mail,ze se strašně omlouvají,ale že nebyli doma a zda si můžete určit náhradní termín telefonátu.. souhlasila jsem. Takže další termín hovoru byl domluvený na další den na 14.hodinu našeho času.. A co myslíte? ANO,RODINA OPĚT NEZAVOLALA!!! To už jsem se ale vážně naštvala a agentuře jsem řekla,že k takovým lidem nepojedu... Ale co se nestalo.. další den otevřu e-mail a rodina mi OPĚT píše,že se omlouvá,ale že nebyli doma a zda si můžeme OPĚT naplánovat náhradní termín,že se jim moc líbím.
Na takový e-mail už jsem vůbec nereagovala,protože bych jim akorát napsala něco (ne)pěkného :-)

DOPLŇUJÍCÍ ČLÁNEK ZE DNE 7.2. 2012:

Dnes jsem si psala s kamarádkou,které USA bohužel prozatím také nevyšlo,take si podala přihlášku do UK stejně jako já.. Agentura jí nabídla přesně tu samou rodinu co mě (ano,mluvím o rodině č. 2).. samozřejmě si je taky nevybrala. Ale opravdu to o něčem svědčí,když už jsou v "matchingu" přes 2 měsíce žádná Au-Pair je nechce..